Види велосипедів та їхнє призначення

Велосипед – це дуже яскравий винахід. З часу створення першого велосипеда пройшло не мало часу, тому сучасні моделі суттєво відрізняються від початкових. За цей тривалий час вело індустрія внесла багато змін, і взагалі змінила початкову думку про велосипед. Щоб розвинути цікавість людей до цього виду транспорту, велосипеди почали змінюватись, виробники створювали нові моделі та постійно їх удосконалювали. З’явились різні види спорту. Слідом почали з’являтись різні категорії велосипедів, які існують у сучасному світі.

В цій статті описані основні види велосипедів, які часто зустрічаються та їхні відмінності. Кожна категорія велосипедів, має свої підвиди для конкретного цільового застосування.

Маунтенбайк (mountain bike) або ж гірські – цей вид велосипедів призначений для катання по бездоріжжю в гористій місцевості, або по рівнині. Вони стійкі до агресивного впливу навколишнього середовища.

Характерні ознаки такого велосипеда: масивна алюмінієва або карбонова рама з амортизаційною підвіскою або ж хардтейл, амортизаційна вилка, діаметр коліс 26, 27.5 та 29 дюймів, широка резина з грубим протектором, великий діапазон передач, дискові гальма.

Категорія маунтінбайку має такі підвиди як:

Даунхіл (швидкий спуск з гори)

Масивна алюмінієва або карбонова рама, великий хід підвіски 180 – 200мм для підвищення прохідності по складному та агресивному рельєфу.

Downhill

Ендуро – велосипед частково схожий до даунхіл байк, але делікатніший. Хід підвіски 150 – 180мм. Конструкція дозволяє катати по агресивному рельєфі з перешкодами в гористій місцевості, діапазон швидкостей дозволяє швидко спускатись з гори, та долати підйоми.

Enduro

Трейл від англійського trail(стежка) – велосипеди з короткоходною підвіскою 100 – 150мм. Створені для катання по стежках з складним рельєфом в гористій місцевості або по рівнині.

Trail

Кросс-кантрі – велосипеди для їзди по місцевості з змінним рельєфом, але не дуже складним, в основному по рівнині. Тип рами хардтейл або двопідвіс. Обладнані амортизаційною вилкою з ходом 70 – 110мм.

Cross Country

Міський велосипед (city bike) – вид велосипедів призначений для буденної їзди по міському середовищі. Прості за дизайном. Відсутні технічно складні елементи, для підвищення надійності в умовах щоденного використання. Види рам бувають чоловічі, жіночі, універсальні та складні.

Характерні ознаки такого велосипеда – зручна посадка, надійна конструкція, діаметри коліс часто 28 дюймів. Часто такі велосипеди обладнані планетарними передачами.

Шосе (road bike) – ці велосипеди призначені для швидкої їзди по ідеальному покритті. В основі використання лежать шосейні велогонки. Високотехнологічні розробки рам і компонентів дозволяють знизити вагу до мінімуму, а аеродинаміка таких велосипедів позволяє розвивати високу швидкість – цим і вирізняються дані байки з поміж інших.

Матеріал рами і компонентів в основному карбон, а в бюджетних моделях зустрічається і алюміній. Технологічно велосипед не є складним. Вузька резина 700С з високим тиском (10 -12bar), на ободах 28 дюймів. Такі колеса допоможуть швидко розганятись, знижують опір асфальту та повітря, але їзда по інших покриттях стає дуже складною, а в деяких випадках взагалі неможливою. Обладнані такі велосипеди передачами, які заточені під велику швидкість.

Дорожні велосипеди – ці велосипеди беруть свої коріння з шосейних велосипедів, але є більш адаптивними до змін покриття під колесами, комфортніші для тривалого пересування, і не вимагають спеціальної спортивної підготовки. Легко підійдуть для буденного використання, активних прогулянок, та тривалих подорожей. Матеріали рами бувають різними: карбонові, алюмінієві, хромомолібденові, титанові, сталеві.

Ці велосипеди можна розділити на два під види.

Підвид гравійник (gravel) створений для поїздок в основному по асфальтному дорожньому покритті, але готовий в будь який момент з’їхати на бездоріжжя. Колеса діаметром 28 дюймів з шириною від 1.3 до 2.1 дюйма забезпечать хороший накат по асфальті, та забезпечать комфорт при їзді по гравію, ґрунті, снігу.

Gravel

Підвид туринг (touring) Такий велосипед можна обладнати аксесуарами для поїздок. Багажники, фляго тримач, монтуються на велосипед, та допомагають проводити на ньому тривалі подорожі. Стійки до великої загруженості багажем. Відсутність складних деталей для того, щоб велосипед можливо було відремонтувати в дорозі, або в найближчому населеному пункті.

Touring

Характерна відмінність гравійника від туринга це геометрія рами, але в кожних виробників показники відрізняються і конкретного стандарту немає

Гібриди – це вид велосипедів, який утворився шляхом експериментів. Суміш дорожніх велосипедів та маунтінбайку. Створені, як універсальні велосипеди, для будь-якої їзди.

Hybrid

Характерні ознаки. Велосипед обладнаний амортизаційною вилкою, та великим діапазоном передач, щоб швидко пристосовуватись до всіх видів рельєфу, колеса діаметром 28 дюймів, та шириною резини понад 2.0 дюйма. Прямий руль, як у МТВ.

Це перелік основних видів велосипедів, які на сьогоднішній день часто зустрічаються у вело індустрії та активно використовуються велосипедистами. Байки у виробників можуть бути схожими між собою, але будуть відрізнятись показниками геометрії, матеріалом рами, та обладнанням, оскільки категорія, до якої належить велосипед – це загальне поняття, а не конкретний стандарт. Кожний виробник має індивідуальний підхід до розробки та створення власного продукту.

https://hellobike.if.ua/product-category/%d0%b2%d0%b5%d0%bb%d0%be%d1%81%d0%b8%d0%bf%d0%b5%d0%b4%d0%b8/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Будьте в курсі останніх новин

Першими дізнайтесь про новини, свіже поступлення товару, акції та розпродажі на сайті HelloBike з наших груп в Instagram Telegram та Viber

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожняВернутись до магазину