Як підібрати велосипед

У цій статті не будуть обговорюватись матеріали велосипедних рам, їхні комплектації, та конкретні моделі в цілому. Інформація, яка тут подана, допоможе підвищити шанси вибрати й купити підхожий велосипед, а не будь-який.

Велосипеди бувають різними, для різної дисципліни катання. Про це можна дізнатись зі статті «Види велосипедів та їхнє призначення».
Людині, яка хоче придбати велосипед, але раніше з подібним вибором не стикалась, потрібно почати пошуки з «себе». Визначити основну функцію велосипеда, чи це велосипед для прогулянок, чи це велосипед для буденних поїздок на роботу, або ж велосипед для конкретної спортивної цілі: маунтінбайк, шосе, кросс-кантрі. Як за часто буде використовуватись велосипед та в якій місцевості? Буде міське середовище чи село, дорога з асфальту чи ґрунт з камінням, ландшафт гористий чи ні? 

Пошук велосипеда оснований на цих запитання допоможе зрозуміти, який вид велосипеда потрібно вибрати, а які потрібно відсіяти з пошуку. Визначивши до якої категорії належить велосипед, буде легше визначити, якими якостями та технічними характеристиками він повинен володіти.

Найпоширені помилки при виборі велосипеда – це візуальне бажання, але часто красивий велосипед не завжди хороший, або якісний. Не потрібно спішити з вибором. Байк куплений поспіхом рідко приносить задоволення. Коли вибір велосипеда був не обдуманий, через деякий час, людина розуміє, що отримала не те що хотіла.

Не слід купувати дорогий спортивний байк, який створений, для конкретної дисципліни. Зазвичай вони призначенні для того, щоб показати кращий результат.

Для прикладу. Можна придбати шосейний велосипед. Він легкий, аеродинамічний, в нього унікальна геометрія рами, цей велосипед популярного бренду. Привабливий опис? Здається жодних недоліків, одні плюси, але купивши такий велосипед, після першої покатухи з сім’єю стане зрозуміло, що шосейний велосипед має своє застосування і опис вказаний вище, стосується спортсменів. Преміум велосипеди створені для швидкості, а не для прогулянок. Для людей, які хочуть працювати, а не відпочивати коли сідають на нього. Хоча він легкий і аеродинамічний, більш надійний ніж інші, катаючись з дитиною в парку, або ж їдучи на роботу, потенціал такого байка залишиться не розкритим. Прийде відчуття болі в спині, руки почнуть затікати, їхати повільно на такому велосипеді стає тяжко, хочеться розігнатись, але завжди щось буде перешкоджати. І якою б грамотною не була геометрія рами, що б не говорили продавці про зручність – ці якості будуть не помітні, якщо на такому велосипеді, просто гуляти на вихідних.
Все ж, якщо є бажання розвиватись і прогресувати в певній дисципліні катання, і запал придбати такого коня та використовувати його за призначенням не перегорає, можливо, це те, що треба.
До вибору велосипеда слід підходити свідомо.

Коли відомо, який вид велосипеда потрібен та яке його призначення, можна переходити до наступного етапу підбору велосипеда.
Ватро дослідити інформацію про велосипед. Доведеться потратити трохи часу.
Почитати кілька статей, переглянути кілька відео, та картинок. Головне, надто не захоплюватись, щоб в голові не утворилась каша. Потрібно конкретизувати пошук і за короткий час на виході має сформуватись список велосипедів які:
* підходять по бюджету.
* відповідають вибраним потребам при катанні.
* володіють потрібними технічними характеристиками.
* подобаються зовнішністю.

І кінцевий етап – це розмір велосипеда.
Щоб велосипед був зручний, потрібно щоб він підходив людині по розміру.
Визначити розмір велосипеда дуже легко. Розмір рами вказаний на рамі, але цей показник в різних виробників може відрізнятись. Потрібно дослідити, розміри, яких частин рами впливають на посадку та на їзду в цілому. Тоді шукати потрібний розмір.

Вибір велосипеда — це особистий вибір.
Уникайте думки блогерів, а також думки вело спільнот в різних пабліках та на форумах! Думка такої вело тусовки зазвичай крутиться навколо певного набору топових виробників велосипедів і ця думка не завжди є об’єктивною. Про вибраний велосипед часто можуть відгукуватись негативно, вказувати на ряд недоліків, які існують. Така думка може викликати сумніви. Чи варто купувати вибраний байк? Цим самим така група людей може нав’язати свою думку! В кінцевому випадку велосипед буде куплено не для себе, не для своїх потреб, не для свого гаманця, а для цієї групи «експертів», щоб отримати загальне схвалення. Покупка велосипеда тоді вже не буде особистим вибором, і гарантовано буде не вдалою.

Щоб не бути розчарованим у покупці велосипеда, потрібно триматись власного вибору та опиратись на власні знання. Тоді позитивні емоції від покупки велосипеда обов’язково будуть.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Будьте в курсі останніх новин

Першими дізнайтесь про новини, свіже поступлення товару, акції та розпродажі на сайті HelloBike з наших груп в Instagram Telegram та Viber

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожняВернутись до магазину